نتایج جستجو برای عبارت :

پاراگراف بندی

استفاده صحیح از هدینگ ها داخل محتوا و سایت

هدینگ یا سرتیر به انگلیسی Heading شامل عنوان قسمت های مختلف داخل یک
صفحه وب می شود. بالای همین پاراگراف شما یک هدینگ با h2 مشاهده می کنید.
یعنی نوشته بالای این پاراگراف سرتیتر مخصوص همین پاراگراف می باشد. در
ادامه به همین شکل من از سرتیتر و هدینگ های مختلف استفاده می کنم. و
همچنین در زیر هر کدام یک توضیحی قرار میدم.

ادامه مطلب
در نحوه نوشتن رایتینگ آیلتس، هر
نگارشی باید ساختار خاص خودش را داشته باشد: مقدمه، بدنه اصلی و نتیجه گیری. این
ساختار به خصوص در آزمون رایتینگ آیلتس از اهمیت بسزایی برخوردار است و نمره شما
تحت تاثیر این موضوع قرار دارد. مقدمه معمولاً یک پاراگراف، بدنه دو یا سه
پاراگراف و نتیجه گیری هم یک پاراگراف را به خود اختصاص می‌دهند.
Topic Sentence به ما می گوید که پاراگراف در چه موردی
خواهد بود. این جمله به موضوع پاراگراف می پردازد و همچنین موضوع را به یک یا
«به نام خداوندِ نفوسِ زنده»
حتما تا به حال دیدین که تو مجالسِ ختم، سوره‌ی شمس تلاوت میشه دیگه؟!
سوره‌ی شمس با ۱۵ آیه تنها سوره‌ای از قرآن هستش که بیشترین قَسَم‌هارو به خودش اختصاص داده...
و سوره‌ای هست که نه تنها برای مرده‌ها نازل نشده بلکه برای زنده‌هاست تا حداقل این یک جمله رو درک کنن..."حاسِبوا قبل ان تحاسَبوا"
این سوره از ۲ قسمت تشکیل شده:
سیاق ( پاراگراف ) اول از آیه ۱ تا ۱۰
سیاق ( پاراگراف ) دوم از آیه ۱۱ تا ۱۵

ادامه مطلب
این تکنیک مانند تماشای تبلیغ یک فیلم است.
شما با دیدن تبلیغ یک فیلم می توانید به کلیات و موضوع فیلم پی ببرید و از موضوع آن مطلع شوید.
این تکنیک به کلیات موضوع می پردازد و موضوع اصلی متن را متوجه می شوید.
مراحل انجام این کار
۱. عنوان و اولین پاراگراف را بخوانید.۲. همه عنوانهای اصلی و فرعی را بخوانید.۳. اولین جمله از چند پاراگراف را بخوانید.۴. به کلمات بولد (برجسته)، کج، نمودارها، لیست ها و تصاویر دقت کنید.۵. چشمان خود را روی متن بلغزانید و روی کلما
دین و زندگی را برای کنکور چگونه باید مطالعه کنیم که آیه ها و احادیث را باهم اشتباه نگیریم؟
١. دین و زندگی از نوع مباحث خواندنی می باشد، یعنی برای یادگیری این درس نیاز به استدلال و حفظ کردن مطالب دارید. 
٢. در قسمت آیات این درس، در مرحله اول به تسلط در ترجمه آیه رسیده سپس تمرکز خود را روی مفهوم آیه و ارتباط آن با متن بگذارید. 
٣. متن های این درس را باید به شیوه لایه ای مطالعه کرد، به این صورت که ابتدا یک پاراگراف را مطالعه کرده و حاشیه نویسی آن را
چاپ مقاله
از عبارات رابط استفاده کنید.هر ایده مستقل را با استفاده از رابط مناسب به ایده بعدی ربط دهید تا چاپ مقاله تان به صورت یک قطعه منسجم به نظر بیاید. هر پاراگراف جدید را با رابطی شروع کنید که آن را به پاراگراف قبلی ربط می دهد.به عنوان مثال، از کلمات و عباراتی مثل "هر چند،..." "نکته مهم دیگر این است که،..." یا "حتما باید به خاطر داشته باشید که..."به مدل، ساختار و لحن دقت کنید.قطعا شما می خواهید متنی بنویسید که مدل، ساختار و لحنش برای نوع مقاله ای
بعدی ❯ ❮ قبلی

پاراگراف ها در HTML
عنصر <p> در HTML یک پاراگراف را تعریف می کند:
مثال
<p>This is a paragraph.</p> <p>This is another paragraph.</p>

نکته: مرورگرها به طور خودکار مقداری فضای خالی (حاشیه) را قبل و بعد از پاراگراف اضافه می کنند.

نحوه نمایش صفحات HTML
شما نمیتوانید درباره ی چگونگی صفحات HTML مطمئن شوید، زیرا پنجره های بزرگ یا کوچک و یا پنجره های تعییر یافته نتایج مختلفی ایجاد می کند.
در HTML، شما نمی توانید با اضافه کردن فضاهای خالی یا خط های اضافی در کد
این چه گندی بود که من به زندگیم زدم ؟
پی‌نوشت:همیشه اینجور مواقع یاد این پاراگراف کتاب جزء از کل میوفتم که میگفت هروقت که فکر کردی راهی رو اشتباه اومدی برگرد،مهم نیست که چقدر طول بکشه.خوب میشد اگه آدم واقعا میتونست به این جمله عمل کنه ، اما نمیشه،خیلی وقت‌ها نمیتونی مسیری رو که رفتی برگردی چون چشمی نگاهش به توئه که تو با تمام وجودت نمیخوای اون چشم‌ها رو ناامید کنی.برای همین ترجیح میدی با یه لبخند ساختگی، مثل یه راهوار خوب راهتو ادامه بدی ،
بعدی ❯ ❮ قبلی

پاراگراف ها در HTML
مثال

نکته: مرورگرها به طور خودکار مقداری فضای خالی (حاشیه) را قبل و بعد از پاراگراف اضافه می کنند.

نحوه نمایش صفحات HTML
شما نمیتوانید درباره ی چگونگی صفحات HTML مطمئن شوید، زیرا پنجره های بزرگ یا کوچک و یا پنجره های تعییر یافته نتایج مختلفی ایجاد می کند.
در HTML، شما نمی توانید با اضافه کردن فضاهای خالی یا خط های اضافی در کد
برای این کار، اگر طرف ایمیل با شما دوست صمیمی است، از Dear Ali  کلمه Dear باضافه نام
کوچک طرف مقابل شروع
کنید.
اگر ایمیل رسمی است، استفاده از نام خانوادگی بهتر است و معمولاً
بایستی از آن استفاده کرد، به جز در مواردی که با گیرنده ای‌میل صمیمی باشید و او
را به اسم خطاب کنید. در صورتی که نام گیرنده را نمی‌دانید (اما واقعا باید سعی
کنید آن را پیدا کنید) از «Dear Sir/Madam » یا «Dear Sir or Madam» استفاده کنید و بعد از آن
دونقطه بگذارید.
اگر نام یا نام خانوادگی طرف تا
باید بیایی یار. باید بیایی و مثلا نوه بزرگ خانه رو به روی خانه مادربزرگه -همان خانه‌ای که سالهاست رنگ آدمیزاد ندیده- باشی و صبح به صبح به ستون تراس تکیه بزنی و چایت را در کش و قوس‌های طبیعت بنوشی و ندانی آن دختری که دیروز از ترس سگ بزرگ همسایه بغلی یک محل را دویده و نفس‌نفس‌زنان آقاجونش را صدا می‌زده که بیاید و سگ را که بفرستد پی کارش، نوه‌ی صاحب آن خانه باغیست که هر بار می‌بینی‌اش سلام می‌دهی و می‌پرسی:" چطورید همسایه؟" اصلا غروب‌ها بیا
پاراگراف بندی

از اصول دیگری که باید در خبرنویسی رعایت شود، محدود کردن هر پاراگراف به یک تا حداکeر سه جمله است. استفاده ازپاراگرافهای یک تا سه جملها ی به تنظیم کننده خبر این امکان را می دهد که:

لید خبر را به سرعت تغییر دهد.

خبر را با توجه به مطالب مهم آن به آسانی تنظیم کند.
مطالب غیرضروری را حذف کرده و اطلاعات ضروری را به سادگی به آن اضافه کند.

گردآورنده: فریبا سلیمان پور
انتهای پیام/

تگ در html 
احتمالا شما هم از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید به دنیای طراحی وب‌، یک گشت و گذاری داشته باشید تا کمی از آن سر دربیاورید. پس احتمالا این سوال هم برای شما هم پیش آمده است که تگ در html چیست ؟ اگر می‌خواهید با مفهوم تگ آشنا شوید ادامه مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید.
همانطور که می‌دانید اچ تی ام ال ،یک زبان نشانه گذاری است، قسمتی از آن زبان نشانه ها، مفهومی به اسم تگ وجود دارد. اگر در google translate کلمه tag را جستجو کنید، معنی برچسب را
در این قسمت از رایتینگ باید در مدت 40 دقیقه یک Essay یا انشاء 250 کلمه ای بنویسید.
ضوابط نمره دهی رایتینگ:
Task Achievementپاسخ به سوالات  
Coherence and Cohesionپیوستگی موضوع و ارتباط جملات  
Lexical Resource منبع لغات 
Grammatical Range and Accuracyدرست استفاده کردن از گرامر و تنوع گرامر
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رایتینگ آیلتس می توانید روی لینک کلیک کرده و مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.  

موضوعات essay  بسیار متنوع هستند ولی به طور کلی عبارتند از:
Crime, education, media, technology, soc
معرفی یک ساختار کلیدی برای تهیه وب سایت های مدرن
اضافه کردن یک ساختار به نام div:تا این لحظه ساختار پایه ای وب سایت و تگ های html  و  body  و p  برای پاراگراف وh برای هدر ها  را شناختیم و با آن ها کار کردیم و در این قسمت یک ساختار طلائی به نام div را معرفی می نماییم.div یک تگ بلاک است و به همراه تگ span  بیشترین استفاده در صفحات استاندارد وب سایت را دارد . این تگ معمولا برای قرار دادن گروهی از عناصر داخل آن مورد استفاده قرار می گیرد و داخل آن می توان از عناصر
میدونی چه چیز ایمان برام قشنگه؟
اینکه تو میتونی هر لحظه از اون ترسی که ابراهیم برای قربانی کردن اسماعیل داشت، را حس کنی. 
به نظر من ترس و شک ستون ایمانه. تو نمیتونی بدون ستون، کاخ بسازی!
اینکه «انسان در اوج تمنا، نمیخواهد.» جادوییه.
اینکه حسین، زنده بودن را آلوده به پذیرش ظلم نمیخواد؛ همین برام شگفت انگیزه.
اینکه تمام قامت بایستی و بگی: ببینید قوانین من برای این بازی، قرار نیست به کسی آسیب برسونه، پس من اونجوری بازی میکنم که خودم میگم. دست از
بخش سوم
معرفی یک ساختار کلیدی برای تهیه وب سایت های مدرن
اضافه کردن یک ساختار به نام div:تا این لحظه ساختار پایه ای وب سایت و تگ های html  و  body  و p  برای پاراگراف وh برای هدر ها  را شناختیم و با آن ها کار کردیم و در این قسمت یک ساختار طلائی به نام div را معرفی می نماییم.div یک تگ بلاک است و به همراه تگ span  بیشترین استفاده در صفحات استاندارد وب سایت را دارد . این تگ معمولا برای قرار دادن گروهی از عناصر داخل آن مورد استفاده قرار می گیرد و داخل آن می توان ا
طراحی تایپی خوب بخش مهمی از وب سایت موفق است. CSS به شما امکان کنترل ظاهری متن در صفحات وب شما را می دهد. این شامل توانایی تغییر رنگ هر فونت هایی است که شما استفاده می کنید.

در زیر، ما به تغییر رنگ فونت با استفاده از یک ورق سبک خارجی و یک سبک که در برچسب پاراگراف استفاده می شود نگاه می کنیم. شما می توانید همان ویژگی سبک را برای تغییر رنگ فونت در هر تگ که متن را احاطه کرده است، از جمله برچسب <body> تغییر دهید.

ادامه مطلب
مقالات گوناگون گرافیکی
تایپوگرافی
به عنوان یک تعریف ساده و قابل مفهوم، تایپوگرافی هنر و یا فرآیند تنظیم حروف برای یک طراحی است. از شما می خواهم کمی در تعریف این موضوع مکث کنید و روی کلمه هنر تاکید بیشتری داشته باشید. چون عالی بودن یک تایپوگرافی به یک هنر قوی بستگی دارد.تایپوگرافی در گذشته و امروزدر تایپ سنتی، حروف با استفاده از بلوک حروف، یکی یکی در کنار یکدیگر قرار می گرفتند و کلمات و جملات و حتی پاراگراف ها را می ساختند. طراحان باید ساعت
یکی از موضوعات مهم برای افرادی که به شغل های حرفه حسابداری مشغول هستند یا حتی دانشجویان حسابداری، موضوع محاسبه استهلاک است. شاید کمتری کسی وجود داشته باشد که هنوزه با استفاده از روش های دستی و محاسبات عددی، استهلاک مربوط به دارایی های واحد تجاری را محاسبه کند. خوشبختانه اکسل توابع مفیدی را برای محاسبه استهلاک دارایی ها پیش بینی کرده است. در اکسل پنج تابع برای محاسبه استهلاک وجود دارد که در پاراگراف های زیر هرکدام از این توابع را توضیح خواه
بسم اللّٰه الرحمن الرحیم 

هرچند که آرومم و رضایت دارم ؛ ولی ​​​​​یه طوری خسته ام که فقط لازم دارم چشمام رو ببندم و وقتی باز می کنم ... .
اصلاً گاهی اوقات فاصله و اندوهی که در پِی داره می تونه آدم رو پیر کنه و اینجاست که به فواید «غفلت» پی می بریم . شاید هم در نهایت جغرافیا و فاصله بی معنیه و ما متوجه نیستیم .
و روزی می رسد که ... . [1]

[1] محتوای پیش از سه نقطه ی پاراگرافِ نخست و پاراگراف انتهایی پاک شده است . 

پ ن ۱ : شاید این پست از اول برای منتشر
در اینجا  موسسه زبان بهکلام راهکارها و استراتژی هایی برای تقویت و توامند کردن زبان آموزان در مهارت ریدینگ آیلتس بررسی میشود.
هدف اصلی استفاده از استراتژی های مختلف در خواندن، صرفه جویی در زمان است. به خوبی می دانیم که ما باید به 40 سوال در مدت 60 دقیقه پاسخ دهیم. یعنی هر سوال یک و نیم دقیقه به اضافه خواندن متن که جمعاً از حدود 2700 کلمه تشکیل شده اند. در طول دوره آماده سازی آزمون شما باید با خواندن هر روزه متون مختلف اولاً سرعت متوسط خواندن را بال
باید
بیایی یار. باید بیایی و مثلا نوه بزرگ خانه رو به روی خانه مادربزرگه -همان خانه‌ای که سالهاست رنگ آدمیزاد ندیده- باشی و
صبح به صبح به ستون تراس تکیه بزنی و چایت را در کش و قوس‌های طبیعت بنوشی و ندانی
آن دختری که دیروز از ترس سگ بزرگ همسایه بغلی یک محل را دویده و نفس‌نفس‌زنان
آقاجونش را صدا می‌زده که بیاید و سگ را که بفرستد پی کارش، نوه‌ی صاحب آن خانه باغیست
که هر بار می‌بینی‌اش سلام می‌دهی و می‌پرسی:" چطورید همسایه؟" اصلا غروب‌ها
بیا
ساختار و قالب نامه های انگلیسی بازرگانی
در این بخش چهارچوب نامه نویسی مورد بررسی قرار می گیرد.
یک نامه از 5 بخش تشکیل می شود
بخش اول: تاریخ، نام شرکت گیرنده نامه، سطر، قابل توجه، موضوع نامه
نوشتن تاریخ
به سبک british english
معمولا روز را پیش از ماه قرار می دهند و به جای of از , استفاده می کنند
برای مثال:5 september, 2016
به سبک american english
معمولاماهپیش از روز قرارمیگیرد
برای مثال:september 5, 2016
اسم شرکت گیرنده نامه:
نوشتن نام شرکت در مکاتبات بازرگانی نه تنها احترام
عنصر <HTML <hr یک تفکیک موضوعی بین عناصر سطح پاراگراف را نشان می دهد
از لحاظ تاریخی، این یک قاعده یا خط افقی است. در حالی که هنوز هم می تواند به عنوان یک قانون افقی در مرورگرهای بصری نمایش داده شود، این عنصر در حال حاضر به معنای معنایی، به جای شرایط طراحی تعریف شده است، بنابراین اگر شما مایل به رسم خط افقی هستید، باید از CSS مناسب استفاده کنید.

برای مثال، یا تغییر موضوع در یک بخش.
<p> The first rule of Fight Club is: You do not talk about Fight Club.</p>
ادامه مطلب
داشتم پرسه میزدم ... در نفی دستورالعمل زندگی هدفمندی که برای خودم خیلی وقت پیش نوشته ام ... مثل قهقه ای که رودرروی مرگ و عذاب و سختی و پوچی و هزار داغ دیگر میزنند ... بی اختیار به یاد خندیدن والتر وایت می افتم ، در یکی از قسمت های پایانی چهارمین فصل Breaking Bad و آن صحنه ای که جدا از هر توصیف روان شناسانه فعلا می خواهم فقط حسش کنم ...
خلاصه ؛ داشتم پرسه می زدم ... بین Review های گوناگونی که برای کتاب های مختلفی در GoodReads نوشته اند ، و نمیدانم و نمیدانستم به دنبا
پاراگراف ها در HTML
مثال
 خودتان امتحان کنید »

نحوه نمایش صفحات HTML
در HTML، شما نمی توانید با اضافه کردن فضاهای خالی یا خط های اضا
مقدمه مقاله باید به گونه ای نوشته شود که انگیزه برای ادامه مطالعه را در خواننده ایجاد کند. برای این منظور به چند نکته کلیدی در مقاله نویسی می پردازیم
مقاله با مقدمه شروع می شود. مقدمه مقاله یکی از بخش های کلیدی مقاله است که مبنای تصمیم گیری داوران برای پذیرش یا رد مقاله قرار می گیرد. در ساختار مقدمه، مطالب به صورت عمومی و وسیع شروع شده و سپس محدود می شود و با مطرح کردن سوال یا فرضیه تحقیق و هدف از انجام مطالعه پایان می پذیرد. مقدمه مقاله باید ب
پاراگراف ها در HTML
مثال
 خودتان امتحان کنید »

نحوه نمایش صفحات HTML
در HTML، شما نمی توانید با اضافه کردن فضاهای خالی یا خط های اضا
رسم الخط واحد در کوتاه نویسی

1-در متن خبر از کلمات و افعالی مانند"یادآور شد"، "در ادامه"، "همچنین"، "در بخش دیگری از سخنان"، "اذعان کرد"، "گفتنی است"، "با بیان این مطلب" نباید استفاده کرد
2- منظور از مجلس در بیشتر خبرها مجلس شورای اسلامی است پس به منظور رعایت اختصار برای ذکر نام مجلس شورای اسلامی از "مجلس" و برای ذکر نام سایر مجالس در کشور مثل "مجلس خبرگان رهبری" نام کامل آنهارا می آوریم.
3- تطابق فعل و فاعل از اولیات تنظیم خبر است. برای رعایت اختصار
میدونی امروز که داشتم کتاب دربارهٔ بیداری رو یخوندم همون اولش نوشته بود‌ که اگه فراموشی نبود هیچکس دوباره عاشق نمیشد اسکار وایلد هم از اعماق رو نمی نوشت و غیره. منظورم البته پاراگراف بود. بعد دیدم راست میگه من پارسال چجوری بودم بالاخره فراموش کردم. نه این که آسون باشه خیلیم درد داشت فراموشی اون حسش موندگاره تجربه ای که کردی. همیشه فکر میکردم هیچوقت نمیشه فراموش کرد شاید واسه همین دوست پسر ندارمو هر روز با یکی نیستم چون حافظهٔ وحشتناکی دارم
بزای خریدکتاب جز از کل باتخفیف ویژه  پیام دهید
استیو تولتز کتاب خود را طوفانی آغاز می کند و برخی از منتقدان بزرگ دنیا، آغاز کتاب   جزء از کل را یکی از بهترین آغاز‌های دوران معاصر می‌دانند. جملات ابتدایی این پاراگراف:هیچ وقت نمی‌ شنوید ورزشکاری در حادثه‌ ای فجیع، حس بویایی‌ اش را از دست بدهد. اگر کائنات تصمیم بگیرد درسی دردناک به ما انسان‌ ها بدهد، که البته این درس هم به هیچ درد زندگی آینده‌ مان نخورد، مثل روز روشن است که ورزشکار باید پای
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در توئیتر خود با اشاره به برداشتن گام دوم از سوی ایران نکاتی را مطرح کرد.
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در توئیتر خود با اشاره به برداشتن گام دوم از سوی ایران نکاتی را مطرح کرد.
اخبار سیاسی_ متن کامل این توئیت به شرح زیر است:
امروز، ایران در حال برداشتن دور دوم گام‌های جبرانی خود طبق پاراگراف ۳۶ برجام است. ما این حق را برای خود محفوظ می‌دانیم که به اتخاذ اقدامات جبرانی قانونی در چارچوب برجام برای حفاظت
بخشی از داستان کلیک کلک - کتاب کاش کسی جایی منتظرم باشد - آنا گاوالدا

- همه چیز خوب پیش می رفت اما باید اعتراف کنم اولش خیلی باورم نمی شد اما اشتباه می کردم. می دانید اگر دخترها بخواهند چیزی خوب پیش برود خوب پیش می رود. به همین سادگی.
حالا که فکر می کنم می بینم آمدن میریام برای فانی خوب بود. چون فانی برخلاف میریام، رمانتیک و باوفاست و البته حساس. همیشه ی خدا عاشق مردهای دست نیافتنی ای می شود که فرسنگ ها دورتر از اینجا زندگی می کنند. از پانزده سال
آموزش HTML5

جلسه
آموزش HTML5
فیلم آموزش HTML

اول
معرفی HTML »
...

دوم
ویرایشگرهای HTML »
...

سوم
اصول پایه HTML »
...

چهارم
عناصر در HTML »
...

پنجم
صفات در HTML »
...

ششم
عنوان ها در HTML »
...

هفتم
پاراگراف ها در HTML »
...

هشتم
استایل ها در HTML »
...
در درس اول تقویت واژگان ایتالیایی، مطلبی را مطالعه خواهید کرد در ارتباط با آخرین خبر امروز که مربوط به سقوط یک بالگرد در منطقه منهتن نیویورک می باشد. زبان آموزان ابتدا به صورت پاراگراف به پاراگراف عبارات ایتالیایی را مطالعه نمایند و سپس برای درک معانی، ترجمه هر پاراگراف را مطالعه کنند. در انتهای این درس، واژه های دشوار ترجمه شده است. انتظار میرود جهت تقویت واژگان خود معانی واژگان انتهای مطلب و معانی مرتبط با هر پاراگراف را مطالعه نمائید.
?Q
از صبح دارم میخونم باورت میشه تازه فهمیدم چجوری باید عربیاشو بخونم که یادم بمونه و یاد بگیرم؟ چون عربیاش خیلی مهمه تو کنکور یه درس فقط عربی نوشته شده. حالا مجبور شدم برگردم عقب از اول بخونم اون تیکه هاشو و بنویسم برا خودم که خلاصه رو نزدیک امتحان دوره کنم. هنوز رو مقدمه موندم ولی راه افتادم یادگرفتم چجوری باید بخونمش. همین اینم منه سرخوش دوباره رو میز کوچولوئه :)
مداد نوکی تاریخیه دو تومن خریدمش هنوز سالمه :دی
الان سرعتم درست میشه تا شب کلی جل
عناصر HTML
یک عنصر HTML جزء جزء یک سند HTML است.
نحو HTML عنصر
عناصر HTML نشانگر معناشناسی یا معنی است. به عنوان مثال، عنصر عنوان نشان دهنده عنوان سند است. اکثر عناصر HTML با یک برچسب شروع (یا باز کردن برچسب) و یک تگ پایان (یا تگ بسته) نوشته می شوند، با محتوا در میان.
عناصر همچنین می توانند ویژگی هایی باشند که خواص اضافی یک عنصر را تعریف می کنند. به عنوان مثال یک پاراگراف که 
ادامه مطلب
میکرواسکالپ چیست؟
قیمت اسکالپ را اگر بخواهیم معنی کنیم شاید بهترین معنی معادل آن، معنی کلمه به کلمه آن باشد. در این تعریف، میکرو به معنی هاشور زدن می‌باشد که مفهوم مشخصی در ذهن همه ما تداعی می‌شود، اسکالپ را هم اگر بخواهیم به صورت عامیانه تعریف کنیم، شاید بهتر از معنی کف سر برای آن پیدا نکنیم. برای همین میکرو اسکالپ در کنار هم را می‌توان هاشور زدن کف سر (پوست سر) معنی کرد.
در طول زمان همه افراد به دلایل مختلف مثل زمینه های ارثی، مراقبت کمتر
جدن توی این عمر کوتاه به بیست نرسیده م، حداقل از سنی که یاد گرفتم حرف بزنم - و اینطور که از شواهد بر میاد خیلی هم زود بوده - یاد ندارم دلم میخواسته حرفی بزنم و نتونسته باشم. منظورم از لحاظ چیدن کلمه ها تو ذهن کنار هم و تبدیل کردنشون به صوته. تا یه سنی که کلن محدودیتی نداشتم. ابتدایی از مدرسه که میومدم انقدر حرف میزدم که مامانم ازم خواهش میکرد یکمی ساکت بشم. اما خب بعد یه سنی هم فقط جمله ها توی ذهنم مرتب می شدن، خیلی هاش به صوت تبدیل نمیشد، در بهتری
اگر کتاب جنایات نامحسوس رو نخونده بودم، از دیدن فیلم The Oxford Murders که براساس این کتاب ساخته شده حسابی کیف می‌کردم، ولی خب، کتابو خونده‌م و لذت اصلی رو همون موقع برده‌م! [اولین بار تو این پست کمی ازش گفتم.]
اول یه ذره از کلیت داستان بگم: دو تا ریاضی‌دان -یه پروفسور و یه دانشجو- درگیر پرونده‌ی یک سری قتل زنجیره‌ای میشن که به نظر میاد قاتل هم یا ریاضی‌دانه یا می‌خواد با اینا بازی کنه. از اونجایی که نویسنده خودش دکترای منطق ریاضی داره، این بین به
#استاد_و_درس
#علی_صفایی_حائری
#عین_صاد
(از سری روش ها- روش آموزش)
...داده ها ملاک نیست و ‌سودها هم ملاک نیست. داده ها از خداست و‌ سودها از سرمایه ها. نه مقدار سرمایه مهم است نه مقدار سود، بلکه نسبت سود به سرمایه مهم است. ده تا آجری را که یک پیرزن با کم کردن غذای خود به مسجدی کمک کرده است نمی توان با ده میلیون تومان کمک تاجری مقایسه کرد، چون تاجر از غذایش کم نشده و نسبت به سرمایه اش کاری نکرده است... بلکه (مهم) نسبت این دو باهم (است) و مهم تر جهت این نسبت
حرف اول: «همیشه می‌خوای یه تصمیمی بگیری ببین چی رو از دست می‌دی چی رو به دست می‌آری»؛ این جملۀ معروف سرپرست پروژه‌مون توی دادگستری بود. هنوز هم که هنوزه گاهی که من و ن با هم حرف می‌زنیم از این جمله‌اش یاد می‌کنیم. 
گاهی دستاورد بعضی تصمیم‌ها یا بهتره بگم تصوری که از دستاوردشون داریم انقدر بزرگه که ارزش هرجور تلاش و سختی و خستگی و... رو داره؛ ولی وقتی پای ازخودگذشتگی دیگران بیاد وسط می‌بینی همون دستاورد چقدر بی‌مقداره. 
برنامۀ کلی‌ام ت
خلاصه کتاب حقوق مدنی 1 برگرفته از کتاب اشخاص و محجورین دکتر صفایی فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: pdfتعداد صفحات: 65حجم فایل: 507قیمت: 15000 تومانبخشی از متن:خلاصه کتاب حقوق مدنی 1 برگرفته از کتاب اشخاص و محجورین دکتر صفایی
تعداد صفحات : 65
فرمت : Pdf
بسیار کامل در 320 قسمت یا
320 نکته امتحانی یا
320 پاراگراف یا
320 تعریف
پوشش 100% مطالب امتحان
بسیار مناسب برای مطالعه
بخش بندی منظم

پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.
>
دیر وقت است. نشسته ام پشت میز و درگیر ترجمه های سنگین ام. از لذت همیشگی خبری نیست. دلم گرفته. چند خط ترجمه می کنم، کمی به فکر فرو می روم، دو قطره اشک می ریزم و باز ادامه می دهم. چند خط دیگر... پاراگراف بعدی. قورت دادن بغض با چای سرد و باز چند قطره دیگر... می نویسم و گریه می کنم. گریه ام شدت می گیرد. چقدر خوب که او خواب است و من را این شکلی نمی بیند. چقدر خوب که... چقدر خوب چی؟ چقدر خوب که فقط او برایت مانده؟ احساس تنهایی می کنم. سردم می شود. اشک هایم همچنان
بهترین فرمت نوشتن کاور لتر Cover Letter برای استخدام در آلمان
در این نوشته به شما می گویم که برای نوشتن یک نامه کاور برای آلمان (مربوط به رزومه و CV انگلیسی) چه نکاتی را باید رعایت کنید.
این نکات توسط یک فرد حرفه ای و متخصص نگارش نامه های انگلیسی که تا بحال باعث استخدام شدن افراد زیادی در آلمان شده است، بیان می شود.
نحوه نوشتن کاور لتر یا نامه پوشش برای شرکت های آلمانی مقداری متفاوت است.
در کشور های دیگر، کاور لتر به اندازه CV اهمیت ندارد، اما در آلمان
نشسته بودم پشت در مطب دندانپزشک، منتظر که نوبتم برسد. صدای آن دستگاه مخوف که احتمالا یک چیزی درونش می‌چرخد و دندان آدم‌ها را می‌تراشد از پشت در شنیده می‌شد. سرم را گرم کرده بودم با روزها در راهِ مسکوب.
مسکوب در تاریخ بیست و چهار بهمن پنجاه و هفت نوشته:
«امروز از رادیو شنیدم بعضی از کسانی که این روزها اسلحه به دستشان افتاده، با آن‌ها در اطراف شهر پرنده شکار می‌کنند. آن هم در این آستانه بهار و نزدیک تخم‌گذاری. فکر کردم که این سلاح‌ها برای شک
اکثر آدمها خواهان داشتن درآمد زیاد هستند ولی....

این پاراگراف را بخوانید: 

«یکی از بزرگترین مشکلات افرادی که درآمد پایین دارند این است که که هرگز مهارت های کافی و خاص کسب نکرده اند. به همین دلیل مزیت رقابتی ندارند و قاعدتا درآمدشان پایین است. خودتو رو بگذار جای مدیر یک شرکت معتبر. حتما می دانی با یک آگهی استخدام، چند صد رزومه دریافت می کنی که تقریبا ٩٨٪؜ نوشته ها یکسان است. این ٩٨٪؜ در همه چیز معمولی هستند. لیسانس یا فوق لیسانس یک رشته معمول
اکثر آدمها خواهان داشتن درآمد زیاد هستند ولی....

این پاراگراف را بخوانید: 

«یکی از بزرگترین مشکلات افرادی که درآمد پایین دارند این است که که هرگز مهارت های کافی و خاص کسب نکرده اند. به همین دلیل مزیت رقابتی ندارند و قاعدتا درآمدشان پایین است. خودتو رو بگذار جای مدیر یک شرکت معتبر. حتما می دانی با یک آگهی استخدام، چند صد رزومه دریافت می کنی که تقریبا ٩٨٪؜ نوشته ها یکسان است. این ٩٨٪؜ در همه چیز معمولی هستند. لیسانس یا فوق لیسانس یک رشته معمول
یکی از بزرگترین مشکلاتی کاربرانی که از ویندوز به مک او اس سوییچ می‌کنند عدم وجود کلید Delete است چون این کلید با اینکه در صفجه کلید تعریف شده اما عملکرد backward داره اکثر کاربرهای مک هم تمایلی به استفاده از کیبرد full size ندارند.
یکسری شورتکات‌های کوتاه جهت جایگزینی این دکمه به این ترتیبه:
- حذف متن از جلوی کرسر با نگه داشتن fn و delete ممکنه
- همچنین با دکمه‌های ترکیبی control + d
- همچنین هر کلمه رو می‌تونید با نگه داشتن کلید control + delete یا option + delete انجام بدید
یکی از بزرگترین مشکلاتی کاربرانی که از ویندوز به مک او اس سوییچ می‌کنند عدم وجود کلید Delete است چون این کلید با اینکه در صفجه کلید تعریف شده اما عملکرد backward داره اکثر کاربرهای مک هم تمایلی به استفاده از کیبرد full size ندارند.
یکسری شورتکات‌های کوتاه جهت جایگزینی این دکمه به این ترتیبه:
- حذف متن از جلوی کرسر با نگه داشتن fn و delete ممکنه
- همچنین با دکمه‌های ترکیبی control + d
- همچنین هر کلمه رو می‌تونید با نگه داشتن کلید control + delete یا option + delete انجام بدید
یه دختره تو گروه هست، میاد سوال میپرسه، و تاکید هم میکنه با تحلیل بهم جواب بدین و بگین چرا این گزینه میشه.
من چند باری تا حالا جوابشو دادم.
حالا نمیگم کار شاقی کردم؛ اما برای اینکه ادم بتونه جواب یه پرسش علمی رو بده باید زمان بذاره و فکر کنه.
با توجه به اینکه اصلا بلد نیست تشکر کنه، یا حداقل احترام بذاره یه بار در جواب چیزی بگه، حتی مخالفت، تصمیم گرفته بودم دیگه اگه سوالی تو گروه پرسید جواب ندم.
تا که الان دیدم باز یه پاراگراف بلند بالا گذاشته ک
بعدی ❯ ❮ قبلی

در این قسمت از آموزش زبان برنامه نویسی HTML برخی از عناصر پایه ای به طور مختصر توضیح داده شده تا یادگیری فصل های بعدی برای شما قابل فهم تر باشد.
اگر تگ های استفاده شده در مثال های این فصل را به خوبی یاد نگرفتید لازم نیست نگران باشید برای این که در فصل های بعدی هر یک از این تگ ها  را کامل توضیح خواهیم داد.
اسناد HTML
تمام اسناد HTML باید با یک اعلامیه برای تعریف نوع سند شروع شود: <!DOCTYPE html>
اسناد HTML با <html> آعاز شده و با </html> به پ
شاید کمی مایه تعجب باشد که از اولین کتابی که به زبان انگلیسی خوانده ام بنویسم اما حداقل به دو دلیل تصمیم گرفتم در اینجا در موردش بنویسم:
اول اینکه حال خودم  خوب است که بالاخره یک کتاب انگلیسی را از اول تا آخرش! مطالعه کردم و گفتم شما را هم در این حال خوبم شریک کنم.
دوم اینکه فکر می کنم چند تا فایده به حالم داشته است که شاید دانستنشان برای دوستانی که انگلیسی خواندنشان در شرایط مشابه من است مفید باشد.

روزی که این کتاب را شروع کردم نهایتاً حدود س
با سلام
1- بنده وبلاگ های زیادی رو دنبال می کنم و تقریبا همه شون رو دوست دارم.
اکثرشون قشنگ هستن، ولی چون برای همه مفید نمی دونم، اسم نمی برم!
2-  فقط وبلاگ‌هایی که خوشم میاد رو طبق حروف الفبا ذکر میکنم.
(اینم بگم که من تو دنبال کردن وبلاگ‌ها در درجه‌ی اوّل، محتواشون برام مهمّه و بعد ارتباط)

paragraph.blog.ir - پاراگراف

halazun.blog.ir - حـ ـلزون
israfil.blog.ir - سرباز عقل
من خیلی حرف دارم به خودم بزنم، به منی که توی این پنج سال گذشته باعث شد الان این‌جا باشم. پشت کنکور نمون؛ زودتر به فکر «خودت» باش و این‌قدر رهاش نکن؛ زودتر برو اون‌جا و درخواست کار بده؛ نترس، نترس، نترس، هر جا که نترسیدی باعث شدی بهترین خاطره‌ها رو داشته باشم ازش، فقط اون‌ها شبیه زندگی بودن؛ نه بقیه روزهایی که ترسو بودی و کز کردی گوشه اتاقت. این‌ها و هزار تا چیز دیگه رو براش می‌نوشتم. ولی ته‌ش یه پاراگراف اضافه می‌کردم و می‌گفتم لطفا راه
از همه جاهای دیدنی در ایران، من نمی توانم از یکی از جالب ترین جزایر کیش فکر کنم. ورزشهای آبی و مراکز خرید مه حداقل قسمم چیزی برای ارائه داشت. اما پس از آن یک تابستان، من به رفتن به Kish roped، و همانطور که انتظار می رود، من در مورد دیوانه نیست. اشتباه نکنید - این زیبایی بود و چشم انداز دیگری از ایران را ارائه می داد که خنک بود. من عاشق تماشای لاک پشت های دریایی شدم که با امواج برگشت به خلیج فارس روبرو می شدند و من به خصوص از غواصی و پاراگراف نمی ترسیدم
چرا خلاصه‌نویسی انجام دهیم؟ 

به چند دلیل خلاصه‌نویسی و یادداشت برداری به شدت توصیه می‌شود:

اول اینکه هنگامی که شما از مطلب موردنظر خلاصه برداری و یادداشت برداری انجام می‌دهید,این کار به درک عمیق‌تریاز آن مطلب به شما منجر می‌شود.

دوم اینکه در هنگام جمع‌بندی قبل از هر آزمون در وقت شما صرفه جوییمی‌کند و شما با یک نگاه سریع می‌توانید مطالب مهم را یاد‌آوری کنید و وارد تست‌زنی به صورت آزمون دادن و جمع‌بندی شوید همچنین حجم زیاد مطا
نگارش مقاله
بخش‌های مختلف مقدمه شامل:
پاراگراف اول: در این پاراگراف, مسائل کلی و محیط علمی تحقیق مورد بررسی قرار می گیرد.
پاراگراف دوم و سوم: جهت دهی موارد مورد بررسی در تحقیق از حالت کلی به جزییات و بیان مشخصات دقیقتر بوسیله بررسی پژوهشها و تحقیقات پیشین در راستای بیان اهمیت و ضروریات پژوهش.
پاراگراف چهارم: این پاراگراف, مهم‌ترین پاراگراف و اصولا در جایگاه حیاتی قرار داشته, در بر دارنده خلاصه نکات مهم از فعالیتهای صورت گرفته توسط محقق می‌
چطور یک انگیزه نامه (SoP) تاثیرگذار بنویسیم؟
انگیزه نامه، یک فرصت استثنایی است که
به توجیه و رفع نواقص پرونده اپلای شما کمک می کند

«انگیزه نامه» اصطلاح مشهوری در پروسه اپلای است. با این حال ممکن است
اصطلاح «Statement of Purpose» را با معادل های دیگر آن هم دیده باشید؛ از
جمله: Letter of Intent، Personal statement، یا Autobiographical
Statement. در عین حال، برای معادل آن در فارسی که معمولا به «انگیزه نامه»
شناخته می شود، عبارت های دیگری هم پیشنهاد شده است، از جمله «بیانیه هدف»
ی
شاید براتون پیش اومده که یه امتحان مهم رو فراموش کرده باشید، یا آنقدر سرتون شلوغ بوده که نتونستید به اندازه کافی درس بخونید.
نگران نباشید! میتونید با تندخوانی یک مطالعه مفید داشته باشید و در مدت زمان کوتاه  حافظه خودتون رو تقویت کنید.
اما چگونه؟ در این مقاله به بررسی روش ها و ترفند های مفید تندخوانی میپردازیم ،امیدوارم با مطالعه این بخش  بتونید تندخوانی رو در خود تقویت کنید.
روش اول : بهبود سرعت مطالعه

1- در هر پاراگراف روی جمله اول
درود بر شما وردپرسی‌ها. همانطور که قبلا هم اعلام کردیم وردپرس در نسخه ۵ با یک ویرایشگر جدید منتشر شده که امکانات فوق‌العاده‌ای به همراه دارد. اگر نمی‌دانید گوتنبرگ چیست پس اینجا را بخوانید. اما امروز قصد داریم آموزش کار با گوتنبرگ را تقدیم شما کنیم.
همانطور که ما انسان‌ها معمولا اینرسی بالایی داریم و در برابر تغییر مقاومت می‌کنیم، خیلی از کاربران با ویرایشگر جدید وردپرس ارتباط برقرار نمی‌کردند و تصمیم بر استفاده از ویرایشگر پیشف

قبل از هر چیز ی کوچولو درباره تگ توضیح بدم؛ تگ های یک سری کد های تعریف شده برای زبان برنامه نویسی هستن، که تو html یه تگ یا نشانگر شروع داریم و یه نشانگر پایان. تگ های شروع رو داخل <> مینویسیم و برای بستنش به یه تگ پایان نیاز داریم، که دقیقا مثل هموم نوشته میشه فقط یک علامت / قبل از عنوان اون تگ مثل <head/> میذاریم که یعنی کارمون با این تگ تموم شده!
برای ایجاد یک صفحه اچ تی ام ال یک سری تگ های ساختاری وجود داره مثل <html>,<head>,<body> که بقیه ت
✍️ دکتر مجتبی لشکربلوکی
دوست داشتم سیگار بکشم. احمقانه بود. سال‌ها بود سیگار را ترک کرده بودم. اما زندگی همین است. اراده‌ باورنکردنی‌تان را نشان می‌دهید و سیگار را ترک می کنید و سپس یک صبح زمستان تصمیم می‌گیرید که چهار کیلومتر در سرما پیاده بروید تا یک پاکت سیگار بخرید. عاشقش هستید، از او دو بچه دارید و یک صبح زمستانی خبردار می‌شوید او رفته است، چون زن دیگری را دوست دارد.
کتاب «من او را دوست داشتم» در مورد زنی است که عاشق شوهرش است و به خا
امروز می‌خواهیم چند ویرایشگر برای متن‌های HTML, CSS, JS, PHP را باهم بررسی کنیم. ادیتور های مختلفی برای این کار وجود دارد که در این مطلب بهترین و سبک‌ترین ادیتورها را برای شما معرفی می‌کنیم. این ادیتورها کار را برای توسعه‌دهندگان وب بسیار راحت می‌کنند.
معرفی ابزارها:

۱) ++Notepad
این ابزار کار رایگان که حجمش تقریباً ۳ مگابایت است را می‌توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت دانلود و روی ویندوز خود نصب کنید.

این ابزار بسیار ساده و کار با آن بسیار ر
در دورانی به سر‌می‌بریم که از هرچیز دنبال هوشمندش هستیم، از مدرسه گرفته تا سیستم خطایاب ماشین. حتی چند وقت پیش بالش هوشمند خریدیم که خودش می‌فهمید وزن سرمان چقدر است و چقدر باید پهن شود تا گردن‌درد نگیریم، جل الخالق! در این میان کارت هوشمند چند وقتی‌ست زیادی سر دور است. هر چند مدت یک‌بار دولتی‌ها یادشان می‌افتد یکی از امورمان را کارتی کنند و برایش کلی پول ازمان بگیرند، بعد که پول‌هایشان ته کشید باز یاد کارت‌های ما می‌افتند و این‌بار
معرفی توسط وبلاگ...خدا باران

موضوع کتاب چنین است که چرا بعضی از مردم هم چون تافته ای جدا بافته اند که بیش از دیگران موفق می شوند.
نویسنده در این کتاب زندگی غذا های تجارت ، نابغه های علمی ، ستارگان ورزش و م موسیقیدانان را بررسی می کند و نشان می دهد که آن ها چه وجه اشتراکی دارند که موفق شده اند .
بر خلاف کتاب هایی که در باب موفقیت نوشته شده است در این کتاب روش های موفقیت ( هدف داشتن ، برنامه ریزی، و ...) بیان نشده است بلکه روابط بین سال تولد ، خانواده
در جستجوهای اینترنتی خودم از طریق وب یکی از دوستان به متنی درباره جستارنویسی برخورد کردم که حس کردم خیلی برای وبلاگ نویس‌ها مفید است و به نظرم رسید شاید بتوان وبلاگ‌نویسی را هم نوعی جستارنویسی محسوب کرد: مطالعه این مطالب خوب را به شما تقدیم می‌کنم.

مقالات شخصی یا Essay نوشته‌ای
است که هرکسی می‌تواند در قالب آن، تجربیات و طرز فکر خود را در مورد موضوعات مختلف
بنویسد.
جستارنویس می‌تواند کلمات و موضوعات را
نرده آهنی :
از زندگی دوران باستان تا زندگی مدرن امروزی، همیشه انسان نیازمند ترفندهایی برای افزایش امنیت محل زندگی خود بوده که راه حل آن نیز از ابتدا تاکنون نصب حفاظ ساختمان بوده است.
وقتی انسان‌های اولیه در غارها زندگی می‌کردند
برای حفاظت خود از حمله‌ی حیوانات وحشی، تله‌ها و حصار هایی از چوب درختان و شاخ های بزرگ حیوانات مثل شاخ گوزن در نزدیک محل زندگیشان کار می‌گذاشته‌اند تا حیوانات و یا دشمن به دام افتاده و نتوانند وارد غار و محل زندگ
اختلال شخصیت پارانوئید، اختلالی است که در آن شخص به شکلی بیمارگونه کنترل تمام رابطه را در دست می‌گیرد و به استقلال طرف مقابلش هیچ اهمیتی نمی‌دهد.
اگر زنی با مردی پارانوئید آشنا شود، در ابتدا خواهد دید که آن مرد از ارتباط او با اطرافیان منزجر است. از زمان رفتن به دانشگاه از افرادی که در سرویس حمل و نقل هستند تا اساتید و همکلاسی‌ها، به همه شک دارد و او را مورد بازپرسی و سرزنش قرار می‌دهد. این رفتار به مرور به خشونت کشیده می‌شود، برای همین زن
HTML چیست؟
HTML نشانه گذاری استاندارد برای ایجاد صفحات وب است.
HTML مخفف Hyper Text Markup Language می باشد.
HTML ساختار یک صفحه وب را توصیف می کند.
HTML شامل مجموعه ای از عناصر است.
عناصر HTML به مرورگر می گویند که چگونه محتوای نمایش داده شود.
عناصر HTML با برچسب ها نمایش داده می شوند.
تگ های HTML تکه های محتوا مانند عنوان، پاراگراف، جدول، و غیره را برچسب گذاری می کند.
مرورگرها تگ های HTML را نمایش نمی دهند، بلکه از آنها برای نمایش  محتویات صفحه استفاده می کنند.

یک سند HTML
جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد حذفیات کنکور ریاضی 99 با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.
تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شبحتی ایام تعطیل29 20 70 70 – 021
کنکور سراسری برای داوطلبان کنکور به یک ماراتن جدی تبدیل شده است که سعی می کنند با سبقت گرفتن از یکدیگر به نقطه پایان که همان رشته و دانشگاه مورد علاقه است، برسند.بنابراین داوطلبان کنکور 99 بایستی پیگیر آخرین اخبار کنکور سراسری 99 باشند. یکی از موارد مهمی که داوطلبان ب
ساختارصفحه Html :
با نام و یاد خدای مهربان عرض سلام و ادب دارم خدمت تمامی کاربران محترم سایت همراه آی سی تی به جلسه چهارم از دوره آموزش html خوش آمدید.در این جلسه به بررسی ساختارصفحه Html می پردازیم.
<DOCTYPE html!> :
 این اعلامیه مشخص می کند که سند از نوع html است و تمامی اسناد html با این اعلامیه شروع می شوند.
<html> <html/> :
ساختارصفحه Html به گونه ای است که با< html> شروع می شود در واقع این تگ به مرورگرمی گوید که این شروع یک سند html است.
تگ <html/> به مرور
این پویش، چالش، یا هر چیز دیگه، فرصت خوبیه تا اگه دوست داشته باشیم، دامنه‌ی ارتباطات موثرمون رو گسترش بدیم.
۱. بازتاب نفس صبحدمان
آرام، روان، مهربان :)

۲. دزیره
تازه آشنا شدم. به دل می‌نشیند.
۳. سره
دقیق، نکته‌سنج، خوش‌برخورد، محقق.
۴. هومورو
از نسل جوانِ دغدغه‌مند.
۵. میانه‌ی میدان
می‌فهمم حرفاش رو.
(مایل نبودند لینک بشن)
۶.

۷. مینیس
چندبعدی‌نگر، متفکر.
۸. رادیو خرت و پرت
وی در تلاش است.
۹. کج‌نویس
خلاق، خوش‌اخلاق.
۱۰. سیب‌زمینی
بعد از سا
هفته گذشته را با هانریش بل( نان سالهای جوانی) و گراهام گرین(سفرهایم با خاله جان،باخت پنهان) به سر آورده بودم. گراهام گرین آدم را به سفر می برد در زمان...سفری با نور کم و اطلاعاتی کمی بیشتر...سفری دور و دراز تنها به شیدایی این پرسش که عشق چیست و کیست و ....ظالمان در زمین 
سفر بود اما گرسنگی روحیه من کاملا برطرف نمی شد. 
این هفته با عجله ای که داشتم نمی توانستم یک نویسنده جدید را امتحان کنم...محافظه کارانه سیندخت علی محمد افغانی را انتخاب کردم و با خود
بی شک یکی از دغدغه های زبان آموزان
گرامی، علی الخصوص در آزمونهای اخیر
IELTS برگزار شده در
ایران، برآورد دقیق نمره اسکیل
Writing با توجه به
استانداردهای تصحیح اوراق توسط ممتحنین آزمون رسمی IELTS می
باشد که با توجه به هزینه شرکت در آزمون آیلتس (۲ میلیون و ۷۹۵ هزار تومان)، چنین
امکانی به آسانی میسر نمی‌باشد. خانه آیلتس آفرینش با درک این موضوع و ایجاد
سامانه ای جهت ارسال و تصحیح
Writing داوطلبین گرامی
متقاضی شرکت در آزمون
IELTS سعی در ارائه
خدماتی بهتر و کامل
 این بخش شما با اصول نامه نگاری انگلیسی آشنا می شوید
طرح یک نامه ساده تجاری
ویژگی‌های اساسی یک نامه ساده تجاری
 آدرس فرستنده:
در نامه‌هایی که در آن‌ها سربرگ موجود نیست، آدرس فرستنده در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار می‌گیرد.
تاریخ:
دقیقاً در زیر آدرس فرستنده نوشته می‌شود و با فاصله از آن جدا می‌گردد. ماه در تاریخ نبایدبه عدد نوشته شود، چرا که ممکن است باعث اشتباه گردد. به عنوان مثال ۰۳/۰۳/۱۱ در انگلستان همان ۱۱ مارس ۲۰۰۳ است که ترتیب آن ه
هفتصد و خورده‌ای کلمه توی ورد تایپ کردم و غر زدم از دست همگروهی عزیز، که خب اینجا آوردنِ همه‌ش از حوصله خارجه. ولی برای مثال بذارین به این اشاره کنم که سالید* و متلبی* که من بهش دادم رو نتونسته بود نصب کنه (تازه نصفِ نصبِ متلب رو خودم براش رفته بودم)، رفته بود ورژن‌های جدیدترشونو نصب کرده بود و نمی‌دونست این باعث می‌شه فایل سالیدی که اون سِیو کرده (که از یه جای کار به بعد هم یادش رفته بود سیوش کنه!) رو من دیگه نتونم باز کنم. :)
یا مثلا اومد سالید
از میان اشیای این عالم ، چهار چیز است که مالک بردار نیست ؛ صاحب ندارد ؛ قباله ی مالکیت برایش بی معنی است ؛ ابلهانه است ؛ سخیف است . حرف رسم و رسومات ! حدود و مقررات ، عرفیات و اعتبارات ، سند و مهر و امضا و شاهد و بیع و شری ، درباره اش حرف پوچ و زشتی است : یکی کتاب است ، دیگری معبد است ، دیگری زیبایی است و دیگری ... دل !
توتم پرستی ، علی شریعتی
پ.ن 1 : " هر زیبایی ای مال دلی است که آن را می فهمد ، تمام ! زیبایی لبخند صبح ، ناز شکفتن یک شکوفه ، زمزمه ی چشمه سار
وبلاگ نویس گرامی آقای اساطیری که علاوه بر دنیای مجازی در دنیای کاغذی هم می‌نویسند و در پست آخر وبلاگشان نوشته‌اند: #ایرانی_بخوانیم
من این هشتگ را اصلا نمی‌پسندم، کتاب خوانی برای من پلی است برای سفر به دنیای خیال، دنیایی که قید و بندها و محدودیت‌های اینجا را ندارد و می‌توانم لحظاتی را آن جوری که می‌پسندم سپری کنم. و این هشتگ می‌گوید این دنیا را محدود کن، حتی خیال پردازی‌هات را ببر در جایی که این تعداد محدود نویسنده آن را ساخته‌اند در حا
شهرهای ناپیدا
شاید بهترین معرفى برای کتاب شهرهای ناپیدا همان مقدمه کالوینو در ابتداى کتاب باشد که در پاراگراف اول آن چنین مى‌نویسد:
در
شهرهای ناپیدا از شهرهاى عینى موجود و قابل مشاهده خبرى نیست. تمام شهرهاى
آن خیالى هستند. نام زنى را بر هر کدام از آنها گذاشتم. کتاب از فصل‌هاى
کوتاهى تشکیل شده و هر فصل فرصت مناسبى است براى تفحص و تامل در مسائلى که
در مورد شهرها صادق است.
همچنین در پشت جلد کتاب، درباره آن چنین آمده است:
سفر
به شهرهای ناپیدا
به عنوان دانش آموزی که بیش از پنجاه درصد زندگی‌‌اش درگیر وزارت اموزش و پرورش بوده است؛ و درتمام این مدت دانش آموزی برتر به شمار می‌رفته، چندین نقص بزرگ و اساسی آموزش و پرورش کشورم را لیست می‌کنم. هروقت به این لیست نگاه می‌کنم؛ متوجه می‌شوم که من به خاطر ذهن قدرتمند، کنجکاوی و روحیهٔ پرسشگری که داشتم؛ قربانی این نقص‌های خطرناک سیستم آموزشی نشدم؛ و دیگران که بیشتر مطیع و سربه‌زیر بودند؛ متاسفانه در این دام‌ها گرفتار شدند و در میدان ر
یا مُحیل
(ای متصرف در عالم)

آخرین بار که رفتم کتابخونه، کتاب "شب هفتمین بدر" که براتون معرفی کردم و "جزء از کل" رو برگردوندم
جزء از کل رو، چند صفحه خوندم نه تنها از خودش دفاع نکرد، که به شدت میگفت منو نخون. منو نخون! منم چون اصلا جذبش نشده بودم بدون خوندن برگردوندمش.
ایستادم برای انتخاب کتاب.
ویلت رو مهناز عزیزم معرفی کرده بود. که گرفتمش. کتاب " نفرتی که تو میکاری" رو دفعه قبل تصمیم داشتم بگیرم که پیداش نکردم فکر کردم یک نفر دیگه گرفته و هنوز برنگ
شهر بازی سافاوی ورلد تایلند
اگر در پی شایسته ترین هدف های پاییزه و زمستانه مهاجرت می‌باشید , می بایست به سراغ کشورهایی با آب و هوای گرمسیری یا این که کویری بروید . از آن پاراگراف می شود به مالزی , تایلند و امارات متحده عربی اشاره نمود که از قضا , هر سه مقاصدی دوست داستنی دربین گردشگران هموطن می‌باشند . ولی درین دربین , اسم تور تایلند به دلایلی مخدوش شده و در نزد اکثری از خانواده های اهل ایران , رخ چندان خوشایندی تحت عنوان مقصدی برای تفریح و گشت
دو هفته ای بود نخل نارنج رو شروع کرده بودم و امروز این کتاب هم تموم شد چسبید به موزه کتاب ها و خاطرات من از اون ها. اگر 10 سال دیگه از من بپرسن اون سالی که رامبد رفت کانادا رو یادته من یاد این کتاب میوفتم یا اگه درباره صدرنشینی تیم ملی والیبال حرف زده بشه به این کتاب فکر میکنم چون تو این دوره و این اتفاقات ذهنم درگیر این کتاب بوده. بهترین جمله کتاب از نظرم"هیچ قضایی ادا نمی شود. حتی اگر تکرار شود." هست و فلسفه این که راه دقیقی برای جبران گذشته نیست
بسیاری از دانش آموزان  دائما درباره شیوه های مطالعه موثر زیست شناسی سوال می پرسند. مطالب زیر که از اینترنت جمع اوری شده است (تمام ان مورد تایید بنده نیست) تا حدودی نیازهای ایشان را براورده می سازد. امیدوارم در فرصت مناسب به صورت تخصصی و دقیق مطالبی در این باره تقدیم نمایم.
درس زیست شناسی از مهم ترین دروس تخصصی رشته تجربی و جزو محبوب
ترین دروس در این رشته است که باعث علاقه مندی بسیاری از داوطلبان رشته تجربی برای
تحصیل در رشته پزشکی است. ضریب ای
دیشب بالاخره انیمیشن inside out رو دیدم. 
واقعیتش اینه که من خیلی اهل فیلم و کارتون - به خصوص کارتون- نیستم و هر فیلمی رو باید حداقل ۱۰ بار نیت کنم که ببینم تا واقعا بشه ببینم. در مورد کارتون شاید ۱۵ یا ۲۰ بار!
تصور این که یک سری موجود کوچیک شبیه خودمون تو مغز ما زندگی می‌کنن و هر کدم مسئول بخشی از رفتار و احساسات ما هستن، خیلی جذابه. یه جورایی به واقعیت هم نزدیکه. فقط اون موجوات تو واقعیت تا این حد مستقل نیستن و شبیه آدم‌ها نیستن و ...
راستش خیلی تو فک
1.     معرفی موضوع
درس:

شما می­توانید یک نامه عاشقانه یا دل­نوشته
شخصی را به هر سبک و سیاقی بنویسید اما نوشتن یک تکلیف درسی، گزارش کار، مقاله و
تحقیق دانشگاهی چنین نیست. در این­گونه نوشته­ها لازم است ایده­های خود را به صورت
روشن و منسجم در کنار یکدیگر بیاورید تا خواننده را به منظورتان، آگاه نموده و او
را به سمت قبول باور، اتخاذ تصمیم یا انجام عملی ترغیب کنید.  پس باید متنی با قدرت «اقناع مخاطب» بنویسید و
این نیاز شما به اقناع مخاطب، همان مها
جدا میگم
واقعا میگم
هنوز ، بعد از چندین ماه ، محض رضای خدا یک ذره زندگی حالت مسخره و عادی و تکراری نگرفته
بعد از سربازی هیچ روزیم حس بیهودگی نداشتم
حالا اگر خیلی طرفدار سربازی هستید ، حرفم اینطور برداشت کنید که این هم از برکات سربازی هست که اینقدر مضخرفه که باعث میشه بعد از اون بیشتر قدر زندگی عادی رو بدونی
و اگر خیلی مسیح طور فکر میکنید اینم بذارید به حساب ظلم نظام در حق خانم ها که سربازی نمیتونن برن تا بعدش از زندگی بیشتر لذت ببرن
انصافا خیل
دانلود نمونه سوال درک مطلب آزمون MSRT با ترجمه فارسی – مکانیزم بدن
نمونه متن درک مطلب MSRT در زیر آمده. ابتدا سوال ها را جواب دهید و بعد ترجمه متن را بخوانید.
In man, an increase in body heat results in dilation of the peripheral blood vessels which causes blushing and facilitates cooling; at the same time sweat glands operate causing perspiration which again cools the body through evaporation. On the other hand, cold produces the opposite result with contraction
of the peripheral blood vessels, shivering, and the raising of body
hairs (gooseflesh). Shivering is a bodily activity which generates heat;
the raising of body hair is a vestigial primitive response to cold, whi
پرسید چرا می ترسی؟ جوابم هر چه بود ، جوابی برای توجیه یا رد حرفهایم نبود. جوابی بود برای جواب ندادن به سوال و از روی دیوار بلندش پریدن. من نمی خواستم با پاسخ به این سوال «وجود» ترس را تایید کنم. اگر جواب می دادم یعنی می ترسم و من در خیال خودم رستم دستانی هستم که از هیچ چیز نمی ترسم، یا لااقل خودم خیال می کنم نمی ترسم. 
اما جواب به این سوال یعنی جواب به یک سوال اساسی در زندگی. یا اینطور بگویم که جوابیست برای پیدا کردن هزار دلیل که برایشان و به خاطر
و تموم شد!
هم کتاب هم غمی که در صدد از پا در اوردن من بود!
"وقتی نیچه گریست"رو نه تنها نمیتونم توصیف کنم بلکه سعی هم نمیکنم که اینکارو بکنم!
امکان اینکه کسانی از این کتاب خوششون نیاد حتما هست!اما مسلما من شیفه ی سرسخت اون شدم!
در ابتدا قسمت هایی از اون کسل کننده مینمود،رفته رفته از کلمه به کلمه ش لذت بردم.
حس میکنم زیادی پزشکی بودن در پاراگراف های نخست توی چشم میره!کم کم دیدگاه لطیف تر میشه و سبک کتاب و سراشیبی هاش پذیرفته میشه و خواننده خودش رو ر
برای اینکه بتوانیم سئوالات reading comprehension را راحت تر جواب بدهیم، لازم است تکنیکهای reading را دانسته و از آنها درست و به موقع استفاده نماییم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ریدینگ آیلتس می توانید روی لینک کلیک فرمایید. 

به طور کل، سه نوع تکنیک اصلی برای خواندن به نامهای زیر وجود دارند:
Skimming ➡ reading for the gist
از این تکنیک برای فهمیدن مفهموم کلی متن استفاده میشود. تیتر متن، عکسها، خط اول و آخر پاراگرافها و همچنین خواندن پاراگراف اول و آخر میتوانند در
چگونه مقاله نویسی کنیم؟
کار خود را ویرایش کنید.
زمان بگذارید و چاپ مقاله خود را مرور کنید و آن را ویرایش کنید. در صورتی که زمان اجازه می دهد، یک یا دو روز پس از چاپ مقاله صبر کنید و سپس شروع به ویرایش کنید. این کار به شما نسبت به چاپ مقاله تان فاصله می دهد و قادر خواهید بود که بعدا به مقاله با دیدی تازه تر برگردید. با دقت به بحث مرکزی یا نکته ای که می خواهید اثبات کنید نگاه کنید. آیا همه چیز از بحث اصلی و موضعتان حمایت می کند؟ آیا پاراگراف نامربو
چطور نمونه یک رزومه حرفه ای را بنویسیم
انسان به طور طبیعی ترجیح می دهد تا وظیفه ای که قابل پیش بینی و ساختارمند است را انجام دهد، تا از سردرگمی و عدم اطمینان جلوگیری کند و به موفقیت در کسب و کار خود دست پیدا کند. وقتی که من درباره برنامه کاری خود فکر می کنم، شخصا احساس می نمایم که بخش رزومه نویسی واقعا فرآیندی بی قاعده و فاقد نظم است.
این فرآیند فقط به معنای نوشتن رزومه حرفه ای نیست. اگر بخواهیم یک تعریف درست و کامل از آن ارائه دهیم، عبارت است ا
یه وقت‌هایی هم دارم آروم یه گوشه برای خودم روتین زندگیمو می‌کنم، بعد مثلا وقتی می‌خوام بخوابم مثل الآن یهو احساس می‌کنم خالی می‌شم. انگار همه چی برام بی‌اهمیت می‌شه. انگار خسته می‌شم ازین خوابیدنا و بیدار شدنا..
...
خیلی فکرام بالا پایین می‌شه. مثلا الآن اومدم درباره‌ی چیزهای مختلفی بنویسم یا مثلا بگم همچین احساسی دارم، بعد این طوری شدم که نه تو خودت مطمئنی اصلا ازین؟ حتی الآن هم! شاید نوشتن سخت شده برام. ولی فکرام هم مطمئنم که خیلی بالا
از جمله کارایی که بهش فکر می کنم و هیچوقت انجامش نمی دم ، داستان نویسیه . به این نتیجه رسیدم نوشتن یه داستان بلند ، مثل حل کردن یه مکعب روبیک می مونه . اینکه باید حواست به همه جاش باشه ، اگه از یه طرف تغییرش بدی ، بقیه‌ش هم عوض می شه . اینکه از اولین حرکتت ، باید مسیرت تا آخرین حرکتت رو بدونی همه چی رو بی نقص انجام بدی تا به بهترین نتیجه برسی . البته خل کردن مکعب روبیک راه حل داره ، اما نوشتن یه داستان هیچ حد و مرزی نداره . نقطه ی مشترک همه ی داشتان ه
+ بله! من همون فینگیلی ام که موقع برنامه ریزی درسی، با آهنگ " دلکم دلبرکم " کارها رو هندل میکنه! =)

+ هفته تقریبا دلخواهی نبوده تا این لحظه! اونقدر دلخواه نبوده که امروز عصر وقتی رسیدم خوابگاه، مستقیم رفتم روی تختم و به زمین و آسمون غر زدم که بابا اصلا مهم نیست که تو هزار ساعت وقت گذاشتی برای امتحان میان ترمت ! اونم نه از روز قبل، بلکه از روزهای قبل ! و مهم نیست یه هفته برای شنا سوئدی ِ تربیت بدنی 1 تمرین کردی! چون ته ته اش استاد زبان عمومی، میان تر
HTML چیست؟
HTML نشانه گذاری استاندارد برای ایجاد صفحات وب است.
HTML مخفف Hyper Text Markup Language است.
HTML ساختار یک صفحه وب را توصیف می کند.
HTML شامل مجموعه ای از عناصر است.
عناصر HTML به مرورگر می گویند که چگونه محتوای نمایش داده شود.
عناصر HTML با برچسب ها نمایش داده می شوند.
تگ های HTML تکه های محتوا مانند عنوان، پاراگراف، جدول، و غیره را برچسب گذاری می کند.
مرورگرها تگ های HTML را نمایش نمی دهند، بلکه از آنها برای نمایش  محتویات صفحه استفاده می کنند.

یک سند HTML ساده

عنوان کتاب: خانه خوبرویان خفته
نویسنده : یاسوناری کاوابا تا
مترجم: رضا داد
ناشر: آمه
---------------------------
تا به حال یک رمان ژاپنی نخوانده بودم. اما بیشتر از نویسنده، عنوان کتاب توجه مرا به خودش جلب کرد. پشت جلد کتاب هم یک پاراگراف از گابریل گارسیا مارکز مرا ترغیب کرد که حتما آن را بخوانم. مارکز در مورد این رمان نوشته است تنها رمانی بوده که آرزو داشته نویسنده اش باشد. این رمان برنده جایزه نوبل ادبیات هم شده است. در این رمان سه داستان کوتاه روایت می

عنوان کتاب: خانه خوبرویان خفته
نویسنده : یاسوناری کاواباتا
مترجم: رضا دادویی
ناشر: آمه
---------------------------
تا به حال یک رمان ژاپنی نخوانده بودم. اما بیشتر از نویسنده، عنوان کتاب توجه مرا به خودش جلب کرد. پشت جلد کتاب هم یک پاراگراف از گابریل گارسیا مارکز مرا ترغیب کرد که حتما آن را بخوانم. مارکز در مورد این رمان نوشته است تنها رمانی بوده که آرزو داشته نویسنده اش باشد. این رمان برنده جایزه نوبل ادبیات هم شده است. در این رمان سه داستان کوتاه روایت
بسم الله

Hidden Figures
2016
قصه‌ای تمیز. سرعتِ روایت، استاندارد. احساساتِ انسانی، به طور قابل ملاحظه‌ای در دستِ فیلم. قهرمان‌محور. ژانر بیوگرافی. و خب، دیگر چه چیز باید به یک فیلم اضافه کرد تا بتواند هم مخاطب‌پسند باشد و هم آگاه‌کننده؟
درباره‌ی این فیلم می‌توانم پاراگراف‌ها بنویسم. ولی فکر می‌کنم دو خط بالا، برای یک نظرِ جامع، کافی باشد. نظرم همین است. این فیلم جذاب است. جذاب و مفید. مفید و دوست داشتنی. دوست داشتنی و پر انگیزه. و انگیزه چیست؟ رو
نکات 
کلیدی در تولید لینک های داخلی لینک و پیوند های داخلی بایستی مشتمل بر لغات حساس دارای ربط و کلید واژه های اصلی باشد نه یک پاراگراف . 
لینک و پیوند های داخلی می بایست مشتمل بر مارک وبسایت مورد نظر باشد و این مارک به برگه اصلی تارنما موضوع نظر لینک و پیوند شود . 
سئو در مشهد
دقت به این نکته زیاد حتمی هست که لینک های عمده ارزش کمتری دارند پس در یک نوشته از ایجاد لینک و پیوند های بیش از حد دوری فرمایید . 
نکات 
با اهمیت در ساخت لینک و پیوند های خ
می‌خواهم از داستان کوتاه‌های موردعلاقه‌ام حرف بزنم. هفته‌ای یک داستان. با نوشتن ازشان می‌فهمم  که واقعاً چرا ازشان خوشم آمده. چه چیزهایی، چه عناصر مشترکی داشته‌اند که من را به هیجان آورده‌اند. قبلاً تک‌وتوک این کار را کرده‌ام. ولی می‌خواهم منظم باشم.
خب، از آخر اگر شروع کنم شاید بهتر باشد. آخرین داستان کوتاهی که من را به وجد آورد اولین داستان کتاب «کیک عروسی» است. «کیک عروسی» مجموعه‌ای است از یازده داستان کوتاه معاصر آمریکا که مژده د
وبلاگ نویس باید در وهله اول آسایش فکری داشته باشد. یعنی هیچ موضوع اضافی نباید مرتبط با امر وبلاگ نویسی، برای او دغدغه فکری و دل نگرانی ایجاد کند. این لازمه کار وبلاگ نویسی و از رموز محبوبیت سرویس های وبلاگدهی بزرگ در ایران هستند. در حقیقت چیزی که ما در «بلاگ اسکای» بدان نیازمندیم، امکانات بیشتر برای تهیه محتوای با کیفیت تر است، اما در سروریس وبلاگدهی رقیب - یعنی بیان - امکانات اساسی محدود و هزینه بر برای وبلاگ نویسان این رسانه است که در میان

تبلیغات

محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سجاد نوبختی کلبه عطر کتاب های من گروه تلگرام - گروه - گروه یاب - لینک یاب - لینکدونی - تبلیغ لینک تلگرام دارکوب بی خوابی های یک ذهن سرگشته رادیکال آزاد مرجع خرید ارزانترین فالوور و لایک ایرانی اینستاگرام سیستم اعلام حریق